Looking for a large quantity of 3034B002BA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 3034B002BA |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Inkjet Large Format Printer |
| Technical Information | |
| Number of Colors | 5 |
| Maximum Color Print Speed | 33 Second |
| Maximum Print Resolution | 2400 x 1200 dpi |
| Maximum Print Width | 24" |
| Memory | |
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Cut Sheet Roll Paper Plain Paper |
| Media Size |
A1 A2 B2 B4 A3+ 8" to 24" Width - Cut Sheet 8" to 24" Width - Roll Paper 8" to 59.06 ft Length - Roll Paper |
| Physical Characteristics | |
| Height | 13.6" |
| Width | 39.3" |
| Depth | 26.4" |
| Weight (Approximate) | 99.20 lb |
| Miscellaneous | |
| Form Factor | Desktop Supported |
| Platform Supported |
PC Mac |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 3034B002BA. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.