Looking for a large quantity of 8745B006? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 8745B006 |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Inkjet Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Print Resolution | 4800 x 600 dpi |
| Duplex Printing | Manual |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Size |
A4 - 8.30" x 11.70" A5 - 5.80" x 8.30" B5 - 6.90" x 9.80" Letter - 8.50" x 11" Legal - 8.50" x 14" 5.12" x 7.09" 3.94" x 5.91" DL Envelope - 4.30" x 8.60" Com10 Envelope - 4.80" x 9.50" |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 1 |
| Number of Input Trays Supported | 1 |
| Standard Input Media Capacity | 60 sheets |
| Maximum Input Media Capacity | 60 sheets |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 5.3" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 5.1 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 8745B006. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.