Looking for a large quantity of 6225B022? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 6225B022 |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Photo/Disc Print |
| Maximum Photo Print Speed | 21 Second |
| Maximum Print Resolution | 9600 x 2400 dpi |
| Wireless Print Technology |
Google Cloud Print Apple AirPrint |
| Duplex Printing | Automatic |
| Interfaces/Ports | |
| PictBridge | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 2400 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Borderless Media Photo Paper Plain Paper Super High Gloss Paper Glossy Photo Paper Semi-gloss Photo Paper Photo Paper Plus Semi-gloss Photo Paper Plus Glossy II Photo Paper Pro Platinum High Resolution Paper Pro Luster Photo Paper Matte Photo Paper Envelope CD/DVD/BD |
| Media Size |
Photo - 4" x 6" 5" x 7" 8" x 10" Letter - 8.50" x 11" Legal - 8.50" x 14" Envelope No. 10 |
| Media Handling | 1 x Input Tray 125 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 125 sheets |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 5.9" |
| Width | 18" |
| Depth | 14.6" |
| Weight (Approximate) | 17.5 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 6225B022. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.