Looking for a large quantity of 8330B002? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 8330B002 |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Maximum Print Resolution | 4800 x 600 dpi |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Photo Paper Plus Glossy II Glossy Photo Paper Envelope |
| Media Size |
Legal - 8.50" x 14" Letter - 8.50" x 11" Envelope No. 10 Photo - 4" x 6" 5" x 7" |
| Media Handling | 1 x Output Tray 60 Sheet |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 5.8" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 12.1" |
| Weight (Approximate) | 7.6 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR EPEAT Silver |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 8330B002. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.