Looking for a large quantity of 9854B005? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 9854B005 |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Inkjet Large Format Printer |
| Technical Information | |
| Number of Colors | 5 |
| Maximum Color Print Speed | 28 Second |
| Maximum Print Resolution | 2400 x 1200 dpi |
| Maximum Print Width | 24" |
| Wireless Print Technology | Canon Mobile Printing |
| Memory | |
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Cut Sheet Roll Paper Borderless Media High Resolution Paper Coated Paper Heavyweight Paper Matte Film Satin Photo Paper Glossy Photo Paper Polypropylene Backlit Film Adhesive Vinyl Scrim Banner |
| Media Size |
A1 - 23.40" x 33.10" - 8" Width - Cut Sheet 10" Width - Cut Sheet 24" Width - Roll Paper A3 - 11.70" x 16.50" - B4 - 9.80" x 13.90" - 14" A2 - 16.50" x 23.40" - 17" B2 - 19.70" x 27.80" - A2+ - 17" Width |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.1" |
| Weight (Approximate) | 255.74 lb |
| Miscellaneous | |
| Form Factor | Desktop Supported |
| Platform Supported |
PC Mac |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 9854B005. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.