Looking for a large quantity of 9705B007? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 9705B007 |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 15 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 10 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 30 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 20 |
| Media Size |
Legal 8.50" x 14" 2" x 2.80" Custom Size |
| ADF Capacity | 20 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6" |
| Width | 11" |
| Depth | 3.7" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR EU RoHS EU WEEE |
| Country of Origin | Japan |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 9705B007. Or Request a Quote below: