Looking for a large quantity of 9707B002? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 9707B002 |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 50 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 50 |
| Media Size |
Legal 8.50" x 14.02" A4 8.30" x 11.70" Custom Size 11" x 17" 2" x 2.80" Photo 4" x 6" |
| ADF Capacity | 30 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.7" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 6.1" |
| Weight (Approximate) | 5.95 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR EU RoHS EU WEEE ErP Lot 6 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 9707B002. Or Request a Quote below: