Looking for a large quantity of DR-2020U? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DR2020U |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Flatbed Scanner |
| Technical Information | |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 20 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 20 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 40 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 40 |
| Media Size |
5.50" x 3.94" 8.50" x 14" 11.69" x 8.50" |
| ADF Capacity | 50 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7.1" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 15.7" |
| Weight (Approximate) | 17.20 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DR-2020U. Or Request a Quote below: