Looking for a large quantity of RM23608M2-R620? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | RM23608M2-R620 |
| Brand Name | Chenbro |
| Product Type | Server Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported | SSI EEB |
| Number of Fans Supported | 3 |
| Number of Fans Installed | 3 |
| Installed Fan Size | 3.15" |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 1 |
| Number of External 3.5" Bays | 8 |
| Number of Internal 2.5" Bays | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 11 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Power Supply Wattage | 620 W |
| Physical Characteristics | |
| Material |
Steel Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 26" |
| Weight (Approximate) | 24.25 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no RM23608M2-R620. Or Request a Quote below: