Looking for a large quantity of SR11269M2-C8? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SR11269M2-C8 |
| Brand Name | Chenbro |
| Product Type | Server Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
ATX SSI CEB SSI EEB |
| Number of Fans Supported | 4 |
| Number of Fans Installed | 4 |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 2 |
| Number of External 3.5" Bays | 8 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 12 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Power Description | |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Material | Steel |
| Form Factor | Tower |
| Height | 16.7" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 24.4" |
| Weight (Approximate) | 39.68 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SR11269M2-C8. Or Request a Quote below: