Looking for a large quantity of ASA-IC-6GE-CU-A=? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ASA-IC-6GE-CU-A= |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Interface Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage | Data Networking |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details | 6 x RJ-45 10/100/1000Base-T Network LAN |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 9.1" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ASA-IC-6GE-CU-A=. Or Request a Quote below: