Looking for a large quantity of UCSB-B200-M3-CH2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | UCSB-B200-M3-CH2 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Barebone System |
| Processor & Chipset | |
| Number of Processors Supported | 2 |
| Processor Supported | Xeon |
| 64-bit Processing | Yes |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | C600 |
| Memory | |
| Maximum Memory | 768 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Memory Standard | DDR3-1866/PC3-15000 |
| Number of Total Memory Slots | 24 |
| Controllers | |
| Controller Type |
Serial ATA/600 6Gb/s SAS |
| RAID Supported | Yes |
| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Matrox |
| Graphics Controller Model | G200e |
| Graphics Memory Capacity | 8 MB |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 2 |
| Number of Internal 2.5" Bays | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Blade |
| Height | 2" |
| Width | 8" |
| Depth | 24.4" |
| Weight (Approximate) | 9.61 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no UCSB-B200-M3-CH2. Or Request a Quote below: