Looking for a large quantity of AIR-XLTC50DA31EK9? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AIR-XLTC50DA31EK9 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Wireless Bridge |
| Technical Information | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a |
| Total Number of Antennas | 1 |
| Indoor Antenna Range | 3.3 Mile |
| Outdoor Antenna Range | 18.5 Mile |
| Wireless Transmission Speed | 162 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology |
Ethernet Fast Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 3 |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | No |
| Powerline | No |
| Management Port | No |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Pole-mountable |
| Height | 13.3" |
| Width | 13.3" |
| Depth | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 7.10 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AIR-XLTC50DA31EK9. Or Request a Quote below: