Looking for a large quantity of IAD888FW-GN-A-K9? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | IAD888FW-GN-A-K9 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Wireless Router |
| Wireless Specifications | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| ISM Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 54 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.9" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 10.4" |
| Weight (Approximate) | 2.10 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no IAD888FW-GN-A-K9. Or Request a Quote below: