Looking for a large quantity of WS-X6848-SFP-2TXL=? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WS-X6848-SFP-2TXL= |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Interface Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 48 |
| Expansion Slot Type | SFP (mini-GBIC) |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Height | 1.2" |
| Width | 14" |
| Depth | 16" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WS-X6848-SFP-2TXL=. Or Request a Quote below: