Looking for a large quantity of CVR-CFP-4SFP10G? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CVR-CFP-4SFP10G= |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | CFP |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Height | 0.5" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 5.7" |
| Weight (Approximate) | 10.58 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CVR-CFP-4SFP10G. Or Request a Quote below: