Looking for a large quantity of XR-PRP-2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | XR-PRP-2 |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Route Processor |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Processor Data Networking |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details |
1 x RJ-45 10/100/1000Base-T Network 2 x RJ-45 10/100Base-TX Network 2 x RJ-48 1 x RJ-45 Console Management 1 x RJ-45 Auxiliary Management |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Height | 14.5" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 18.5" |
| Weight (Approximate) | 6 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no XR-PRP-2. Or Request a Quote below: