Looking for a large quantity of CTS-PHD-CAM-USB=? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CTS-PHD-CAM-USB= |
| Brand Name | Cisco |
| Product Type | Webcam |
| Display & Graphics | |
| Effective Resolution | 2.7 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1280 x 720 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Image Sensor | CMOS |
| Widescreen | Yes |
| Lens | |
| Focus Modes | Auto-focus |
| Built-in Devices | |
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.3" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 4.9" |
| Weight (Approximate) | 8.11 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Computer |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CTS-PHD-CAM-USB=. Or Request a Quote below: