Looking for a large quantity of UR-18-PLUS? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | UR-18-PLUS |
| Brand Name | Connectpro |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 8 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of USB Ports | 11 |
| Number of VGA Ports | 9 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 4.10 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no UR-18-PLUS. Or Request a Quote below: