Looking for a large quantity of CO-9050017-WLED? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CO-9050017-WLED |
| Brand Name | Corsair |
| Product Type | Cooling Fan |
| Fan Information | |
| Number of Fans | 1 |
| Fan Bearing Type | Sleeve Bearing |
| Fan Speed (rpm) | 1 x 1200 rpm |
| Air Flow | 1 x 66.4 CFM |
| Interfaces/Ports | |
| Connectors | 3-pin |
| Physical Characteristics | |
| Material | Plastic |
| Fan Diameter | 1 x 140 mm |
| Fan Height | 0.98" |
| Fan Width | 5.51" |
| Fan Depth | 5.51" |
| Weight (Approximate) | 5.64 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Case |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CO-9050017-WLED. Or Request a Quote below: