Looking for a large quantity of CH-9000082-NA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CH-9000082-NA |
| Brand Name | Corsair |
| Product Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 122 |
| Hot Keys |
G-Key Macro Play/Pause Stop Skip Backward Skip Forward Volume Control |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.94" |
| Keyboard/Keypad Width | 19.76" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.42" |
| Weight (Approximate) | 3.08 lb |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Computer |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CH-9000082-NA. Or Request a Quote below: