Looking for a large quantity of CW-9060015-WW? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CW-9060015-WW |
| Brand Name | Corsair |
| Product Type | Cooling Fan/Radiator |
| Fan Information | |
| Number of Fans | 2 |
| Fan Bearing Type | Ceramic Bearing |
| Fan Speed (rpm) | 1 x 2000 rpm |
| Air Flow | 2 x 54 CFM |
| Heatsink Information | |
| Cooler Type | Liquid |
| Compatible Processor Socket |
Socket H3 LGA-1150 Socket H2 LGA-1155 Socket H LGA-1156 Socket B LGA-1366 Socket R LGA-2011 Socket FM1 Socket FM2 Socket AM2 PGA-940 Socket AM3 PGA-941 |
| Physical Characteristics | |
| Material |
Copper Plate Aluminum Radiator |
| Fan Diameter | 2 x 120 mm |
| Height | 4.7" |
| Width | 6" |
| Weight (Approximate) | 4.08 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Processor |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CW-9060015-WW. Or Request a Quote below: