Looking for a large quantity of DGS-6600-CM-II? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DGS-6600-CM-II |
| Brand Name | D-Link |
| Product Type | Control Module |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details |
1 x RJ-45 Network Management 1 x 9-pin DB-9 RS-232 Serial Management 1 x 4-pin Type B USB Management |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 16.6" |
| Depth | 15.3" |
| Weight (Approximate) | 8.30 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DGS-6600-CM-II. Or Request a Quote below: