Looking for a large quantity of DNR-202L? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DNR-202L |
| Brand Name | D-Link |
| Product Type | Video Surveillance Station |
| Technical Information | |
| Number of Channels | 4 |
| Connectivity Technology | Wired |
| System Components | Audio/Video Recorder |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 Motion JPEG MPEG-4 JPEG AVI |
| Maximum Resolution | 1280 x 720 |
| Frame Rate | 30 Frames Per Second |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.8" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DNR-202L. Or Request a Quote below: