Looking for a large quantity of WBR2310? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WBR2310 |
| Brand Name | D-Link |
| Product Type | Wireless Router |
| Wireless Specifications | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b/g |
| ISM Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.46 GHz |
| Total Number of Antennas | 1 |
| Indoor Antenna Range | 328 ft |
| Outdoor Antenna Range | 1312 ft |
| Wireless Transmission Speed | 108 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| Number of Broadband (RJ-45) Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.2" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 7.6" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WBR2310. Or Request a Quote below: