Looking for a large quantity of DES-3226SM? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DES-3226SM |
| Brand Name | D-Link |
| Product Type | Ethernet Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports | 24 |
| Port/Expansion Slot Details | 24 x Fast Ethernet Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.6" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 15.3" |
| Weight (Approximate) | 13.20 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DES-3226SM. Or Request a Quote below: