Looking for a large quantity of DCS-855L? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DCS-855L |
| Brand Name | D-Link |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Video | |
| Video Formats | H.264 |
| Maximum Video Resolution | 1280 x 720 |
| Lens | |
| Maximum Focal Length | 3.30 mm |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.2" |
| Width | 4.3" |
| Length | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 14 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DCS-855L. Or Request a Quote below: