Looking for a large quantity of U521G? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | U521G |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Single-core (1 Core) |
| Clock Speed | 1.80 GHz |
| L2 Cache | 512 KB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 65 nm |
| Processor Socket | Socket T LGA-775 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 1.3 V DC |
| Thermal Design Power | 35 W |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 140.7°F (60.4°C) |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no U521G. Or Request a Quote below: