Looking for a large quantity of 311-8626? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 311-8626 |
| Brand Name | Dell-IMSourcing DS |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Clock Speed | 2.40 GHz |
| L2 Cache | 2 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 90 nm |
| Processor Socket | Socket F LGA-1207 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 1.3 V DC |
| Thermal Design Power | 68 W |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 161.6°F (72°C) |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 311-8626. Or Request a Quote below: