Looking for a large quantity of J6Y0T? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J6Y0T |
| Brand Name | Dell-IMSourcing DS |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Clock Speed | 2.50 GHz |
| Overclocking Speed | 3 GHz |
| QuickPath Interconnect | 7.20 GT/s |
| L2 Cache | 1.50 MB |
| L3 Cache | 15 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 32 nm |
| Processor Socket | Socket R LGA-2011 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 1.4 V DC |
| Thermal Design Power | 95 W |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 163.4°F (73°C) |
| Physical Characteristics | |
| Width | 2.1" |
| Depth | 1.8" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J6Y0T. Or Request a Quote below: