Looking for a large quantity of R831H? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | R831H |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Clock Speed | 2.66 GHz |
| L2 Cache | 3 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 45 nm |
| Processor Socket | Socket T LGA-775 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 1.4 V DC |
| Thermal Design Power | 65 W |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 165.4°F (74.1°C) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no R831H. Or Request a Quote below: