Looking for a large quantity of A6897218? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | A6897218 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Backpack |
| Carrying Options |
Shoulder Strap Chest Strap |
| Checkpoint Friendly | Yes |
| Maximum Screen Size Supported | 17" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Exterior Material | High-density Nylon |
| Durability |
Slip Resistant Base Weather Resistant Scratch Resistant Interior Slip Resistant Shoulder Strap |
| Height | 17.5" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 4.45 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Magazine Notebook Tablet Accessories USB Hub Flash Drive File Power Adapter |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no A6897218. Or Request a Quote below: