Looking for a large quantity of A6897227? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | A6897227 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Sleeve |
| Printed Design/Pattern/Texture | Alien Head Logo |
| Accessibility | Top Loading |
| Carrying Options | Handle |
| Maximum Screen Size Supported | 17" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Exterior Material |
Neoprene Lycra Nylon Handle |
| Durability |
Scratch Resistant Interior Scrape Resistant Interior Slip Resistant Base Weather Resistant |
| Height | 11.8" |
| Width | 17" |
| Depth | 2" |
| Weight (Approximate) | 1.55 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Notebook Accessories Power Adapter USB Hub Flash Drive Gear |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no A6897227. Or Request a Quote below: