Looking for a large quantity of 451-BBIE? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 451-BBIE |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage | Notebook |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.8" |
| Width | 2" |
| Length | 8.2" |
| Weight (Approximate) | 11.61 oz |
| Miscellaneous | |
| Compatible to OEM Part Number | 9TJ2J |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 451-BBIE. Or Request a Quote below: