Image is for display purposes only, actual product shipped may vary.
Looking for a large quantity of 8012P? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 8012P |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage | Notebook |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Output Voltage | 14.8 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.1" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 0.6" |
| Miscellaneous | |
| Compatible to OEM Part Number |
|
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 8012P. Or Request a Quote below: