Looking for a large quantity of G5226? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | G5226 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage | Notebook |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage | 10.8 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.8" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 14.08 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no G5226. Or Request a Quote below: