Looking for a large quantity of 3400MP? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 3400MP |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | DLP Projector |
| Projection Lens | |
| Maximum Diagonal Image Size | 20.50 ft |
| Optical Zoom | 1.2x |
| Lamp | |
| Lamp Type | P-VIP |
| Lamp Power | 156 W |
| Normal Mode Lamp Life | 3000 Hour |
| Economy Mode Lamp Life | 4000 Hour |
| Image | |
| Standard Mode Brightness | 1500 lm |
| Native Resolution | 1024 x 768 |
| Graphic Mode | XGA |
| Maximum Resolution | 1600 x 1200 |
| Contrast Ratio | 2,100:1 |
| Video | |
| Video Signal Standard | HDTV |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.9" |
| Width | 8" |
| Depth | 6.1" |
| Weight (Approximate) | 2.40 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 3400MP. Or Request a Quote below: