Looking for a large quantity of 464-2575? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 464-2575 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | DLP Projector |
| Technical Information | |
| Projection Method | Front |
| Projection Lens | |
| Maximum Diagonal Image Size | 60" |
| Lamp | |
| Lamp Type | LED |
| Normal Mode Lamp Life | 10000 Hour |
| Image | |
| Standard Mode Brightness | 50 lm |
| Native Resolution | 858 x 600 |
| Graphic Mode | SVGA |
| Maximum Resolution | 1440 x 900 |
| Native Aspect Ratio | 4:3 |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Video | |
| Video Signal Standard | HDTV |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 464-2575. Or Request a Quote below: