Looking for a large quantity of A6897222? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | A6897222 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Briefcase |
| Printed Design/Pattern/Texture | Alien Head Logo |
| Accessibility | Top Loading |
| Carrying Options |
Shoulder Strap Handle |
| Checkpoint Friendly | Yes |
| Maximum Screen Size Supported | 18" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Exterior Material | Nylon |
| Durability |
Weather Resistant Base Slip Resistant Base Scratch Resistant Interior |
| Height | 15.5" |
| Width | 19.3" |
| Depth | 7.3" |
| Weight (Approximate) | 4.75 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Notebook Accessories Tablet Document Power Supply Cable Power Adapter |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no A6897222. Or Request a Quote below: