Looking for a large quantity of A7249903? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | A7249903 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Carrying Options | Handle |
| Maximum Screen Size Supported | 10.8" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Exterior Material |
Polycarbonate Shell Silicone |
| Durability |
Damage Resistant Shock Absorbing Drop Resistant Dust Resistant |
| Height | 0.8" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 7.4" |
| Weight (Approximate) | 10.86 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no A7249903. Or Request a Quote below: