Looking for a large quantity of 0DH682? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | Dell |
| Manufacturer Part # | 0DH682 |
| Performance | |
| Product Type | System Board |
| CPU Socket Type | LGA775 |
| Supported CPU(s) | Intel Pentium 4 Processor |
| Clock Speed (Maximum) | 3.8 GHz |
| FSB Speed (Maximum) | 800 MHz |
| Supported CPU Technologies | Hyper-Threading Technology |
| Chipset | Intel 915G Express |
| Number of Memory Slot(s) | 4 |
| Supported Memory Standard(s) |
PC2-3200 (DDR2-400) PC2-4200 (DDR2-533) |
| Maximum Installed Memory | 4 GB |
| Expansion Slots |
PCI PCI Express x1 PCI Express x16 |
| Storage Controller |
(ATA-6) Ultra ATA/100 Floppy Connector Serial-ATA |
| On-Board Video Controller | Intel Extreme Graphics |
| Audio Controller | Analog Devices AD1980 |
| Network | Fast Ethernet |
| Connectors/Ports |
Audio-In Audio-Out Microphone Parallel PS/2 RJ-45 (Ethernet) Serial USB 2.0 Video-Out |
| Other Information | |
| Additional Information | Compatibility: |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 0DH682. Or Request a Quote below: