Looking for a large quantity of 0H5511? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | Dell |
| Manufacturer Part # | 0H5511 |
| Performance | |
| Product Type | Server System Board |
| Supported CPU(s) | Intel Xeon Processor |
| Clock Speed (Maximum) | 3.2 GHz |
| FSB Speed (Maximum) | 533 MHz |
| Supported CPU Technologies | Hyper-Threading Technology |
| Number of Memory Slot(s) | 6 |
| Supported Memory Standard(s) | PC-2100 (DDR-266) |
| Maximum Installed Memory | 12 GB |
| Expansion Slots |
PCI PCI-X |
| Storage Controller |
ATA/IDE Ultra3 SCSI |
| On-Board Video Controller | ATI Rage |
| Shared Video Memory | 8 MB |
| Network | Gigabit Ethernet |
| Connectors/Ports |
PS/2 RJ-45 (Ethernet) Serial USB Video-Out |
| Other Information | |
| Additional Information | Compatibility: |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 0H5511. Or Request a Quote below: