Looking for a large quantity of M9873? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | Dell |
| Manufacturer Part # | M9873 |
| Performance | |
| Product Type | Server System Board |
| CPU Socket Type | LGA775 |
| Supported CPU(s) |
Intel Celeron D Processor Intel Pentium 4 Processor Intel Pentium D Processor |
| Clock Speed (Maximum) | 3.2 GHz |
| FSB Speed (Maximum) | 800 MHz |
| Supported CPU Technologies |
Dual Core Execute Disable Bit Idle States Intel 64 Architecture |
| Chipset | Intel E7230 |
| Number of Memory Slot(s) | 4 |
| Supported Memory Standard(s) | PC2-4200 (DDR2-533) |
| Maximum Installed Memory | 4 GB |
| Expansion Slots |
PCI PCI Express x1 PCI Express x4 PCI Express x8 |
| Storage Controller |
ATA/IDE Serial-ATA |
| Network | Gigabit Ethernet |
| Connectors/Ports |
RJ-45 (Ethernet) Serial USB 2.0 Video-Out |
| Other Information | |
| Additional Information | Compatibility: |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no M9873. Or Request a Quote below: