Looking for a large quantity of YY715? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | Dell |
| Manufacturer Part # | YY715 |
| Performance | |
| Product Type | Laptop System Board |
| CPU Socket Type | BGA479 |
| Supported CPU(s) |
Intel Core Duo Processor Intel Core2 Duo Mobile Processor |
| Clock Speed (Maximum) | 2.33 GHz |
| FSB Speed (Maximum) | 667 MHz |
| Supported CPU Technologies | Dual Core |
| Supported Memory Standard(s) | PC2-5300 (DDR2-667) |
| Maximum Installed Memory | 4 GB |
| Storage Controller | Serial-ATA |
| Audio Controller | On-board |
| Network | Gigabit Ethernet |
| Connectors/Ports |
Audio-In Audio-Out FireWire (IEEE 1394) Microphone RJ-45 (Ethernet) Serial USB Video-Out |
| Other Information | |
| Additional Information | Compatibility: |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no YY715. Or Request a Quote below: