Looking for a large quantity of Y4574? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | Y4574 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Cooling Fan |
| Fan Information | |
| Number of Fans | 1 |
| Fan Bearing Type | Ball Bearing |
| Fan Speed (rpm) | 1 x 3900 rpm |
| Air Flow | 1 x 148.3 CFM |
| Interfaces/Ports | |
| Connectors |
5-pin 4-pin PWM |
| Physical Characteristics | |
| Fan Diameter | 1 x 120 mm |
| Fan Height | 1.50" |
| Fan Width | 4.72" |
| Fan Depth | 4.72" |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Case |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no Y4574. Or Request a Quote below: