Looking for a large quantity of 6574H? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 6574H |
| Brand Name | Wyse |
| Product Type | Thin Client |
| Processor & Chipset | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Type | G-Series |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Flash Memory | 64 GB |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Bluetooth | Yes |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Software | |
| Operating System | Windows Embedded Standard 7P (English) |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.7" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 7.3" |
| Weight (Approximate) | 2.05 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 6574H. Or Request a Quote below: