Looking for a large quantity of 8RNJ7? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 8RNJ7 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Docking Station |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Notebook |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 5 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| eSATA | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Microphone | Yes |
| DVI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.1" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 6.7" |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 8RNJ7. Or Request a Quote below: