Looking for a large quantity of CP103? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CP103 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Port Replicator |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Device Supported | Mobile Computer |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 5 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| eSATA | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| DVI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.8" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 7.1" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CP103. Or Request a Quote below: