Looking for a large quantity of WLD15? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WLD15 |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Docking Station |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Device Supported | Notebook |
| Interfaces/Ports | |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Microphone | Yes |
| HDMI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 12.82 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WLD15. Or Request a Quote below: