Looking for a large quantity of F729K? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | F729K |
| Brand Name | Dell |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 250 GB |
| Drive Performance | |
| Spindle Speed (rpm) | 5400 |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/150 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Drive Width | 2.5" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no F729K. Or Request a Quote below: